مقالات ساختمانی, مینرال

آشنایی با بایرامیکس + فروش و اجرا

بایرامیکس

گروه بایراملار ترکیه ازسال ۱۹۹۳ میلادی تولید پوشش نمای تزئینی نوع مینرال را با نام تجاری بایرامیکس بهدنیا عرضه نموده و در حال حاضر “بایرامیکس” به عنوان محصول پیشرو انواع پوشش نمای تزئینی داخل و خارج ساختمان در عرصه بازار جهانی شناخته شده است.بخشساختمان گروه بایراملار نزدیک به ۱۰۰ نوع محصول پوشش تزئینی با پایه آبی را تولیدمی کند و سالانه چند نوع محصول جدید بعد از طی مراحل آزمایشگاهی و پایلوت از واحدتحقیقات و توسعه به بازار جهانی عرضه می گردد. گروه بایراملار دارای سیستم کیفیتISO 9000کلیه محصولات آن دارای استانداردهای کیفیت میباشند.محصولات بایرامیکس به روسیه ، خاورمیانه ، آسیای میانه، کلیه کشورهای اروپایی ، خاور دور آفریقا ، کشورهای عربی و آمریکای شمالی و جنوبیصادر می گردد ، به منظور توسعه بازار جهانی اروپا ، چین ، روسیه ، افریقا و در حال حاضر ایران دارای کارخانه تولید محصولات بایرامیکس می باشد.

معرفی محصولات

بایرامیکس مینرال ، میکرو مینرال و گلد مینرال محصولی جدید جهت استفاده به عنوان نمای تزئینی داخل و خارج ساختمان با عمر طولانی می باشد. محصول حاضر به صورت ملاط بوده و متشکل از مخلوط دانه های گرانیتی و مرمر سرامیزه با تنوع رنگ فراوان و دانه بندی های متعدد ، رزین های طبیعی و مصنوعی و سایر افزودنی ها میباشد. بایرامیکس بعد از اجرا و خشک شدن ، نمای سنگ تزئینی به خود می گیرد. سختی ،مقاومت مکانیکی ، فیزیکی ، شیمیایی مواد تشکیل دهنده زیاد بوده و در طی مدت زمان طولانی از دوام رنگ و میزان پیوستگی ذرات کاسته نمی شود . بایرامیکس میکرو ومینرال در چهار نوع بافت میکرو ،Saten , Orta , Kalin و بیش از ۲۰ نوع متنوع رنگی عرضه می گردد.
تنوع محصول:
بایرامیکس در چهار دانه بندی درشت ، متوسط ، ریز و میکرو و همچنین بالغ بر ۱۵۰ نوع رنگ زیبا و متنوع عرضهمیگردد. لازم به ذکر است که افرایش تنوع رنگ بایرامیکس مطابق مقدار تقاضا و سلیقهبازار در برنامه آتی شرکت قرار دارد.
مشخصات فنی محصول:
بایرامیکس مینرال و میکرواز استانداردهای فنی و معتبر اروپایی و آمریکایی در راستای عرضه گسترده دربازارهای جهانی برخوردار است. استانداردهای فنی به شرح زیر می باشد:۱٫ استاندارد مقاومت در مقابل یخبندان مطابقت با (ONORM B 3303)2. استاندارد مقاومت درمقابل بخار آب مطابقت با(ONORMB 6016)3. استاندارد جذب آب از طریق منافذ موبین مطابق با (ONORMB3343)4. استاندارد مقاومت در مقابل بارندگی یا قابلیت شستشو مطابق با (ONORM Ausg.1.Feb.1997 Pub .7 ,11,2)5. استاندارد غیرقابل انتقالپذیری (مطابق با ONORM B 3800-1 )6. استاندارد Peel off (break off) Point 7. گواهی بهداشتی و محیط زیست لابراتور شیمی دانشگاه ساکارایا (نامه شماره ۹۹-۵۶ مورخ ۰۱-۰۳-۱۹۹۹)
دستورالعمل اجرا:
ظرف۲۵ کیلوگرمی محتوی بایرامیکس را در یک تشتک تمیز خالی نموده و به مقدار ۱ تا ۲لیتر آب به آن اضافه کرده و به خوبی مخلوط نمایید . حالا بایرامیکس آماده اجرا میباشد . اگر از رنگهای مختلف بایرامیکس استفاده میکنید ، حتما قبلا از تمیز بودن تشتک اطمینان حاصل فرمایید . وسیله اجرا ماله و پیستوله (فقط برای نوع میکرو) است که جنس ماله از نوع استیل ضد زنگ و به ابعاد ۱۲ ×۳۰ سانتیمتر و ضخامت تقریبی ۷۵/۰میلی متر می باشد . توجه داشته باشید هرگز از ماله تخته ای و یا آهنی استفادهنکنید . اگر از پیستوله برای اجرای بایرامیکس نوع میکرو استفاده می شود ، در اینصورت آن را در فاصله ۳۰ الی ۵۰ سانتیمتر از سطح مورد نظر به صورت عمودی نگه داشتهو عمل پاشش را به صورت یکنواخت و پیوسته انجام دهید . پیستوله مورد استفاده حتماباید قابل تنظیم بوده و قطر ناوزل آن حدود ۵ میلی متر باشد . فشار باد کمپرسورمورد استفاده در پیستوله باید بین ۶ تا ۸ اتمسفر ( بار ) تنظیم گردد . اجرایبایرامیکس نوع میکرو با پیستوله سریعتر بوده و برای سطوح کنگره دار و ناصاف مناسبمی باشد . اجرای این نوع بایرامیکس با ماله کندتر ولی صاف تر انجام می گیرد . سایرانواع بایرامیکس ( درشت ، متوسط و ریز ) فقط با ماله اجرا می گردد . اجرای بایرامیکس را همیشه از بالاترین بخش محل اجرا آغاز نمایید . روش اجرا بایستی به گونه ای باشد که یک کارگر ملاط بایرامیکس را با ماله از پایین به سمت بالا روی دیوار کشیده و کارگر دوم بعد از حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به دنبال کارگر اول با ماله به حالت دایره ای و دورانی طرح لازم را به نمای بایرامیکس میدهد. بایستی توجه نمودکه کارگر دوم سطح ماله را مرتبا با اسفنج نمناک تمیز و مرطوب کرده تا موقع کشیدن ماله سطح نمای بایرامیکس کاملا صاف گردد .
سطوح مورد نظر برای اجرای بایرامیکس:
بایرامیکس را می توان درتمام سطوح صاف ، هموار و خشک نظیر بتون ، سیمان ، سنگ ، گچ ، تخته ، نئوپان ، شیشهو پلاستیک و حتی سرامیک استفاده نمود. در سطوح بتونی راحت تر و بهتر اجرا میشود.
مقدارمصرف انواع بایرامیکس:
میکرو ۵/۱ – ۲ کیلوگرم / متربع ریز ۵/۲ –۲ کیلوگرم/ مترمربع متوسط ۵/۳ – ۳ کیلوگرم / مترمربع درشت۵/۴ – ۴ کیلوگرم / مترمربع
زمانخشک شدن :
زمان خشک شدن بایرامیکسبرای نوع میکرو ۱۲ الی ۲۴ ساعت و سایر انواع ۲۴ الی ۴۸ ساعت با توجه به شرایط آب وهوایی می باشد
نکات مهم قبل از اجرا:
سطحمحل اجرا باید حد الامکان عاری از مواد چرب و گرد و غبار باشد و توجه گردد تا ازکاربرد بایرامیکس در سطوح زیر خودداری گردد:۸٫ سطوح چرب و دارای رنگ روغنی۹٫ سطوح مرطوب یا سطوحی که جریان آب در آن وجود داشته باشد.۱۰٫ سطوح ناهموار۱۱٫ کف ساختمان ها ، حیاط واستخر۱۲٫ موقعی که هوا طوفانی ودارای گرد وغبار می باشد۱۳٫ سطوح بسیار گرم و در معرض مستقیم شعله (نظیر کوره ها و سطوح داخل شومینه ها) توصیه میشود کلیه سطوح به ویژه سطوح چرب و دارای گرد و غبار قبل از اجرا با آستر بایرامیکس توسط غلطک ، بورس و یا پیستوله پوشش داده شود

۰۹۱۲۷۶۵۰۴۷۱ مشاوره و فروش

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *