اخبار

مهر تایید سازمان نظام مهندسی بر ایمن نبودن مجتمع تجارت جهانی فردوسی

سخنگوی کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران از ابلاغ نامه سازمان نظام مهندسی مبنی بر ایمن نبودن سازه مجتمع تجارت جهانی فردوسی خبر داد.

محمدمهدی تندگویان در نطق پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با انتقاد از عدم برگزاری جلسات کمیسیون ماده ۸ گفت: در تاریخ هجدهم آذرماه سال ۹۳ دراین خصوص به شهردار تهران تذکری دادم که یک ماه بعد شهردار پاسخی در این خصوص ارائه کرد که از این پاسخ قانع نشده و مجددا در ۲۳ دی‌ماه تذکری دیگر به شهردار درخصوص عدم برگزاری جلسه ماده ۸ دادم که شهرداری در ۷ بهمن‌ماه ۹۳ پاسخ این عدم برگزاری را ارائه کرد و از برآیند پاسخ شهرداری مشخص شد که شهرداری تهران لزومی به تشکیل جلسات ماده ۸ نمی‌بیند.

وی با بیان اینکه سه بار با رییس شورای شهر مکاتبه داشتم که سرانجام کمیسیون ماده ۸ مشخص شود، گفت: اگر نظر اعضای شورای شهر نیز به عدم برگزاری جلسات است،باید مشخص شود.

سخنگوی کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با بیان اینکه بابت اقدامات جهادی شهرداری که خارج از وظایف آنها نیز هست، تشکر می‌کنم، گفت: اقداماتی همچون ساخت بوستان یاس، مرمت خرمشهر و حضور در مراسم اربعین، خارج از بودجه مصوبه بوده است و درخواست می‌شود ظرف دو هفته آینده سرفصل بودجه سه اتفاق مهم توسط کمیسیون بودجه گزارش داده شود.

تندگویان همچنین با اشاره به بهره‌برداری از آب شرب برای ساخت و ساز در ساختمان‌ها گفت: نظارت کافی بر این امر نمی‌شود و پیشنهاد می‌شود که به حالت آب‌فروشی برای ساخت و ساز بازگردیم و کارگروه مشترکی فی‌مابین کمیسیون عمران، شهرسازی و سلامت برای جلوگیری از بهره‌برداری آب شرب در پروسه ساختمان‌سازی ایجاد شود.

وی همچنین از شهرداری تهران بابت نظارت بر ساخت مجتمع تجارت جهانی فردوسی تشکر کرد و گفت: این پروژه نشان‌دهنده تعامل خوب شورا با شهرداری و سازمان نظام‌مهندسی است.

سخنگوی کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در پایان افزود: هفته گذشته سازمان نظام مهندسی نامه‌ای بر ایمن نبودن سازه مجتمع تجارت جهانی فردوسی ابلاغ کرد و برهمین اساس رسما اعلام شد که مجتمع تجارت جهانی ایمن نیست.

مهدی چمران در واکنش به پیشنهاد آب‌فروشی به ساختمان‌های در حال ساخت گفت: شهرداری پیش از ساخت و ساز، سازنده را ملزم به عدم استفاده از آب شرب می‌کند؛ اما نظارتی در این خصوص وجود ندارد و حتی پیشنهاد شد که در هنگام ساخت آب ساختمان قطع شود، اما با این توجیه که کارگران باید از آب شرب استفاده کنند این پیشنهاد رد شد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *