مقالات ساختمانی

کاربرد پرایمرها در صنعت ساختمان سازی

این محصول بر پایه رزین های اکریلیک پایه آب بوده و دارای اندازه ذرات ریز جهت نفوذ پذیری بهتر در سطح می باشد و این محصول پس از خشک شدن یک لایه فیلم نیمه براق با چسبندگی بالا و مقاوم در برابر رطوبت را تشکیل می دهد. این محصول بعنوان پرایمر جهت رنگ های آکریلیک نما – رنگ های آکریلیک بافت دار و کنیتکس آکریلیک پایه آب قابل مصرف می باشد.این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
به گزارش پرتال ساخت و ساز، پرایمرها بر دو دسته بوده یک پرایمر زیرسازی رنگ و پرایمر هایی که جهت استفاده برای خاصیت عایق بودنشان کاربرد دارند . در ادامه به توضیح بیشتر در این باره پرداخته ایم.

پرایمر زیرسازی رنگ ؛ قابل اجرا بر روی دیوارها و سازه های بتنی گچ برگ ها و سمنت بردها در رنگ های متنوع می باشد و همچنین جهت زیرسازی و اجرای نما و رنگ های پایه آب بر روی آن نیز کاربرد دارند.

موارد استفاده از پرایمر

این ماده جهت عایق نمودن پشت بام ها ، گچ برگ ها و سمنت بردها و دیوارهای سرویس بهداشتی و آشپزخانه و زیر سازی جهت اجرای رنگ های پایه آب و عایق کاری روی هر سطحی بدون چسبندگی سطحی و با نفوذ پذیری بالا می باشد،دارای چسبندگی بالا به رنگ و یا چسب کاشی که بر روی آن اجرا می شود.میزان مصرف ۲۵۰ تا ۳۰۰ گرم در هر متر مربع می باشد.

مزایای پرایمر

* قابلیت نفوذ پذیری بالا بر روی سطح و به دلیل پلیمری بودن چسبندگی فوق العاده به انواع چسب کاشی خمیری

* راحتی اجرا توسط قلم مو یا پمپ ایرلس

* یکنواختی و یکدستی سطح پس از اجر

* باعث استحکام رنگ یا عایق و طول عمر بیشتر آن ها می گردد

* جلوگیری از نفوذ رطوبت به دیوار های گچ برگ و سمنت بردها

* عدم پوسته شدن در دراز مدت بر خلاف سیلر ها

* این محصول ضد کپک و ضد قارچ میباشد .
برای استفاده از این نوع پرایمر سطح زیر کار را کاملا تمیز کرده تا نفوذ پذیری پرایمر را بر روی سطح به حداکثر برسانیم و کاملا سطح را خشک کرده به طوری که هیچگونه نم و رطوبتی در روی سطح وجود نداشته باشد. پرایمر را می توان توسط قلم مو و یا پمپ Air less بر روی سطح اجرا نمود و مدت زمان خشک شدن سطحی ۲ ساعت و خشک شدن عمیق ۲۴ ساعت می باشد. همچنین پرایمر نباید در دمای کمتر از ۵ درجه سانتی گراد و یا دمای بالای ۳۵ درجه اجرا شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *