نانو و رزین چوب

راهنمای خرید روغن گیاهی آبگریز و نانویی مخصوص چوب

راهنمای خرید روغن گیاهی آبگریز و نانو مخصوص چوب نانوشاین

چرا و به چه علت باید از روغن آبگریز و نانویی چوب نانوشاین استفاده کنیم؟

.
روغن گیاهی آبگریز و نانو مخصوص چوب نانوشاین یکی از مواد مورد استفاده در رنگ کاری برای پوشش چوب است.

مواد مختلفی بعنوان رنگ چوب و روش‌های مختلفی برای رنگ کاری چوب در حال حاضر در صنعت چوب مورد استفاده قرار می‌گیرند که روغن گیاهی آبگریز و نانو مخصوص چوب یکی از این روش‌ها است.

در سال‌های گذشته از مواد شیمیایی مانند سیلر و کیلر و نیم پلی استر برای پوشش چوب استفاده می‌شد؛ اما در سال‌های اخیر استفاده از روغن گیاهی صنعتی مخصوص چوب هم رونق گرفت.

همان‌طور که می‌دانید یکی از اولین موادی که برای پوشش چوب در سال‌های گذشته استفاده می‌شد، همین روغن‌های گیاهی مانند روغن برزک (بزرک)، روغن کنجد، روغن کتان و … بوده‌اند. نکته اینجاست که استفاده از این روغن‌های گیاهی بصورت خام و فراوری نشده، مشکلاتی برای سازه چوبی ایجاد می‌کرد.

شرکت‌های تولیدکننده رنگ چوب، اقدام به تولید نسل جدید پوشش چوب کردند که در ایران آن‌ها را با نام روغن گیاهی مخصوص چوب می‌شناسیم.

خصوصیت اصلی این روغن‌ها، همان گیاهی ، نانو و آبگریز بودنشان است.

تفاوت اصلی اینجاست که تولیدکننده‌ها با ایجاد تغییراتی در آن‌ها ایرادات رایج در روغن‌های قدیمی مورد استفاده بر روی چوب را برطرف کرده‌اند.

در ادامه به توضیح بیشتر در این مورد می‌پردازیم.

روغن مخصوص چوب,روغن چوب,روغن بیرنگ چوب,رنگ روغن مخصوص چوب,روغن,چوب,روغن ضد آب,روغن آب گریز,انواع روغن چوب,روغن چوب ازومو,ازمو,osmo,رنگ آلمانی,رنگ چوب,رنگ گیاهی چوب,فروش رنگ مخصوص چوب,قیمت رنگ ازمو,قیمت رنگ چوب,قیمت روغن چوب,رنگ مناسب کاسه چوبی,رنگ مناسب اسباب بازی چوبی,رنگ چوب مبل,رنگ مبل,رنگ خوراکی,

 

روغن گیاهی آبگریز و نانو مخصوص چوب در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای پوشش نهایی چوب است.

این روغن‌ها برخلاف رنگ‌های شیمیایی طرح و نقش چوب را تغییر نمی‌دهند و زیبایی چوب همچنان حفظ می‌شود.

روغن چوب طبیعت و اصالت و شخصیت چوب را حفظ می‌کند.

روغن چوب یک ماده طبیعی هست که پس از اجرا بر روی چوب، در خلل و فرج آن نفوذ می‌کند و به عبارتی جذب چوب می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید رنگ‌های صنعتی (وارنیش ها) عموماً بر روی چوب یک لایه محافظ تشکیل می‌دهند و عملکرد آن‌ها مانند روغن گیاهی آبگریز و نانو مخصوص چوب نیست.

 

 

روغن گیاهی مخصوص چوب کجا کاربرد دارد؟
روغن گیاهی آبگریز و نانو مخصوص چوب همان‌طور که از نامش پیداست، برای پوشش نهایی یا همان عملیات فینیشینگ چوب کاربرد دارد.

مهم نیست چقدر با اصول رنگ کاری چوب آشنا باشید؛ همین‌که حداقل‌های آشنایی با رنگ و اجرای رنگ را بشناسید، می‌توانید از این رنگ چوب استفاده کنید.

مهم‌ترین خصوصیت روغن گیاهی مخصوص چوب، اجرای آسان آن است.

برای اجرای روغن گیاهی آبگریز و نانو مخصوص چوب محدودیت خاصی ندارید و بر روی سازه‌های مختلف چوبی می‌توانید آن را اجرا کنید.

 

روغن مخصوص چوب,روغن چوب,روغن بیرنگ چوب,رنگ روغن مخصوص چوب,روغن,چوب,روغن ضد آب,روغن آب گریز,انواع روغن چوب,روغن چوب ازومو,ازمو,osmo,رنگ آلمانی,رنگ چوب,رنگ گیاهی چوب,فروش رنگ مخصوص چوب,قیمت رنگ ازمو,قیمت رنگ چوب,قیمت روغن چوب,رنگ مناسب کاسه چوبی,رنگ مناسب اسباب بازی چوبی,رنگ چوب مبل,رنگ مبل,رنگ خوراکی,

 

رنگ ظروف چوبی
بیشتر رنگ‌های گیاهی بهداشتی و سالم هستند.

شرکت‌های تولیدکننده روغن گیاهی مخصوص چوب، از مواد طبیعی و گیاهی برای ساخت رنگ استفاده می‌کنند و با تغییرات اندکی مواد عالی فرار (VOC) که جزء اصلی رنگ‌های شیمیایی هستند را کم یا حذف کرده‌اند.

اگر درزمینهٔ تولید ظروف چوبی فعالیت دارید، روغن گیاهی مخصوص چوب در حال حاضر تنها گزینه مناسب پیش روی شما برای رنگ کاری کاسه و بشقاب و سینی و … چوبی هست.

 

رنگ پارکت و کف پوش
پارکت و کفپوش چوبی هم مانند هر سازه دیگری، نیاز به پوشش مناسب دارند.

با توجه به اینکه پارکت چوبی یا کفپوش چوبی مدام در معرض سایش است، نیاز به رنگی دارد که جذب چوب شود و خش‌پذیری کمتری داشته باشد.

در گذشته از رنگ‌هایی مانند سیلر و کیلر و نیم پلی استر و روغن جلا برای پوشش پارکت و کفپوش استفاده می‌شد.

این پوشش‌ها با توجه به اینکه روی چوب یک لایه تشکیل می‌دهند، به‌راحتی هم در اثر سایش خش می‌گیرند و از بین میرند.

روغن گیاهی نانو مخصوص چوب با توجه به اینکه جذب چوب می‌شوند و پیوند مولکولی برقرار می‌کند، کمتر و دیرتر خش می‌گیرد و مقاومت بیشتری نسبت به رنگ‌های شیمیایی دارد.

 

رنگ فضای خارجی و نما ساختمان
یکی از معضلات پیش روی سازندگان آلاچیق و پرگولا و کفپوش فضای باز و اجراکنندگان نما چوبی ساختمان، رنگ مناسب فضای باز است.

روش‌های قدیمی رنگ کاری چوب در فضای باز مشکلاتی را برای سازه چوبی ایجاد می‌کند.

مهم‌ترین ایراد این هست که رنگ پس از مدتی پوسته می‌شود. این مشکل به دلیل وجود فیلم در ساختار رنگ‌های شیمیایی هست.

در واقع فیلم باعث براق شدن کیلر و نیم پلی استر و … می‌شود.

رنگ نانو گیاهی مخصوص چوب بر روی سطح لایه ضخیمی مانند وارنیش ها تشکیل نمی‌دهد.

این رنگ‌ها با چوب پیوند مولکولی برقرار می‌کنند و یک لایه بسیار نازک روی چوب ایجاد می‌شود.

این لایه در برابر اشعه یو وی مقاومت بالایی دارد و همچنین به خاطر خاصیت روغنی بودن آن مانع از جذب آب به چوب می‌شود.

نکته اینجاست که برخی فروشنده‌ها از این رنگ‌ها به‌عنوان رنگ‌های ضد آب نام می‌برند که کلمه درستی نیست.

بهتر هست به‌جای واژه ضد آب از واژه آب گریز استفاده کنیم. رنگ‌ها نمی‌توانند چوب را ضد آب کنند؛ اما می‌توانند آن را آب گریز کنند.

 

رنگ بندی روغن‌های گیاهی چگونه است؟
رنگ گیاهی چوب هم مانند بسیاری از رنگ‌های شیمیایی دارای رنگ بندی مختلف هست. حتی شما با ترکیب رنگ‌های مختلف یک برند می‌توانید به رنگ جدید هم دست پیدا کنید. به‌عنوان مثال با ترکیب رنگ سفید و قرمز می‌توان به رنگ صورتی رسید.

نکته اینجاست که نمی‌توان و نباید ترکیب رنگ برندهای مختلف را با هم انجام داد و فقط باید رنگ‌های مختلف یک برند را باهم ترکیب کرد.

با اینکه روغن‌های گیاهی از نظر ساختار بسیار شبیه به هم هستند؛ اما در جزئیات و ساختار فنی با هم متفاوت هستند.

 

مزایا روغن گیاهی مخصوص چوب چیست؟
روغن گیاهی دارای خصوصیت های و مزایایی هست که دانستن آن به شما کمک می کند تا با دیدی باز از این رنگ ها استفاده کنید.

در ادامه به معرفی مزایا رنگ گیاهی می پردازیم.

 

رنگ‌های طبیعی و سالم مخصوص چوب
روغن های گیاهی مخصوص چوب از طبیعت گرفته شده اند و ساختار طبیعی و سالم دارند.

اگر تولید کننده ظروف چوبی، اسباب بازی چوبی و لوازم سیسمونی کودک باشید، باید از رنگ و پوشش مناسب این سازه های چوبی استفاده کنید. همانطور که می دانید رنگ های شیمیایی مانند سیلر و کیلر و نیم پلی استر بسیار خطرناک و سرطان زا هستند.

اگر مجبور به استفاده از رنگ های شیمیایی نیستید، برای سلامت خودتان و مشتریانتان ارزش قائل شوید و از رنگ های گیاهی مخصوص چوب استفاده کنید. نگران هزینه های اجرای روغن گیاهی نباشید. این روغن ها هزینه کمتری نسبت به رنگ های شیمیایی دارند.

روغن مخصوص چوب,روغن چوب,روغن بیرنگ چوب,رنگ روغن مخصوص چوب,روغن,چوب,روغن ضد آب,روغن آب گریز,انواع روغن چوب,روغن چوب ازومو,ازمو,osmo,رنگ آلمانی,رنگ چوب,رنگ گیاهی چوب,فروش رنگ مخصوص چوب,قیمت رنگ ازمو,قیمت رنگ چوب,قیمت روغن چوب,رنگ مناسب کاسه چوبی,رنگ مناسب اسباب بازی چوبی,رنگ چوب مبل,رنگ مبل,رنگ خوراکی, روغن آبگریز نانوشاین

 

رنگ ضد آب چوب یا آبگریز!
امروزه استفاده از چوب در فضای خارجی در مورد استقبال عموم قرار گرفته است و در جای‌جای شهر ما می‌توانیم شاهد وجود سازه‌های چوبی، آلاچیق چوبی، نمای چوبی، چوب‌های ترمو، المان‌های شهری چوبی، پارکت‌های چوبی و…  باشیم.

اگر توجه کرده باشید در بیشتر این موارد در روزهای ابتدایی نصب، سازه‌های چوبی نمایی بسیار زیبا و شکیل دارند؛ اما پس از گذشت روزها و ماه‌ها مشاهده می‌کنید که آن سازه زیبا به‌شدت فرسوده و کهنه شده است.

بعد از بررسی دقیق و کارشناسی  به این نتیجه خواهید رسید که پوشش مناسبی برای این سازه چوبی انتخاب نشده است.

اساساً با توجه به اینکه برخی اساتید رنگ کار اطلاعات به‌روز و درست از مبحث رنگ چوب ندارند به انتخاب روش‌های قدیمی و تجربی و دم دستی روی می‌آورند.

به‌عنوان مثال استفاده از رنگ‌های شیمیایی که دارای یک لایه فیلم محافظ بر روی چوب هستند به هیچ عنوان ممکن نیست بتوانند در مقابل اشعه UV و تغییرات دمایی کارایی و استقامت کافی داشته باشد.

حتماً در اطراف خود سازه‌هایی چوبی دیده‌اید که رنگ آن پوست شده یا ترک دارد… این مشکل به خاطر این است که یک لایه ضخیم از رنگ روی چوب ایجاد شده و در اثر تنش‌های دمایی و فیزیکی چوب، لایه رنگ آسیب می‌بیند.

روغن‌های گیاهی با توجه به جذبی بودنشان این‌چنین مشکلاتی برایشان به وجود نمی‌آید و به هیچ عنوان پوست نمی شوند.

روغن مخصوص چوب,روغن چوب,روغن بیرنگ چوب,رنگ روغن مخصوص چوب,روغن,چوب,روغن ضد آب,روغن آب گریز,انواع روغن چوب,روغن چوب ازومو,ازمو,osmo,رنگ آلمانی,رنگ چوب,رنگ گیاهی چوب,فروش رنگ مخصوص چوب,قیمت رنگ ازمو,قیمت رنگ چوب,قیمت روغن چوب,رنگ مناسب کاسه چوبی,رنگ مناسب اسباب بازی چوبی,رنگ چوب مبل,رنگ مبل,رنگ خوراکی, روغن آبگریز چوب، روغن چوب نانوشاین

 

پیشنهاد ما به شما استفاده از روغن آبگریز و نانویی چوب نانوشاین می باشد

لینک زیر اطلاعات کامل محصول و نحوه خرید را در خدمت شما قرار میدهد

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *