چراغ خودرو

چگونه چراغ جلوی کدر را تمیز و شفاف کنیم

هنگامی که صحبت از رانندگی در شب یا در شرایط دید محدود به میان می آید، یکی از مهم ترین اقدامات احتیاطی که یک راننده می تواند انجام دهد این است که اطمینان حاصل کند که چراغ های جلوی او در وضعیت مطلوبی کار می کنند.

اما آیا می‌دانستید که این اقدامات احتیاطی فراتر از این است که مطمئن شوید لامپ‌های چراغ‌های جلو شما سوخته نیستند؟

در واقع، کارایی چراغ‌های جلوی شما می‌تواند با تار کردن لنزهای چراغ جلو نیز مختل شود.

بیایید نگاهی دقیق‌تر به علت کدری چراغ‌های جلو بیندازیم و در صورت لزوم چگونه لنزهای چراغ‌های جلو را تمیز کنیم.

 

منظور از چراغ های کدر یا مات چیست؟

اگر متوجه شدید که نور ساطع شده از چراغ های جلوی شما بسیار کمتر از گذشته شفاف است، به احتمال زیاد وسیله نقلیه شما از کدری چراغ های جلوی رنج میبرد.

گاهی اوقات رانندگان همچنین متوجه می‌شوند که چراغ‌های جلوی آن‌ها نه تنها روشنایی بسیار کمتری دارد، بلکه نور مایل به زرد و تیره‌ای نیز در آن دیده می‌شود. این نیز در اثر تاری چراغ‌های جلو ایجاد می‌شود.

دلیل کدری چراغ جلو کمی علمی است. این روزها بیشتر لنزهای چراغ های جلو از پلاستیک ضخیم ساخته شده از پلی کربنات ساخته می شوند.

برخلاف لنزهای شیشه‌ای که در خودروهای قدیمی استفاده می‌شد، این لنزهای پلاستیکی بسیار مقاوم‌تر و مقاوم‌تر در برابر خش هستند.

با این حال، با گذشت زمان، هنگامی که این پلاستیک پلی کربنات در معرض اشعه ماوراء بنفش خورشید قرار می گیرد، لایه های بیرونی شروع به تجزیه و تحلیل میکنند.

این تغییرات باعث می‌شود که لنزها نور آبی را از لامپ‌ها جذب کنند و باعث می‌شوند نور زرد و قوی‌تر ساطع شود. با این حال، خبر خوب این است که تمیز کردن چراغ های جلوی کدر و مات نسبتاً آسان است.

 

کیت شفاف سازی چراغ خودرو

کیت شفاف سازی چراغ خودرو

 

هنگام تمیز کردن چراغ های جلو از چه محصولاتی استفاده کنیم
اکثر فروشگاه‌های لوازم خودرو حداقل یک یا دو محصول را عرضه می‌کنند که به‌طور خاص برای تمیز کردن لنزهای چراغ‌های جلو در مواقعی که در معرض اشعه ماوراء بنفش مه شده‌اند، طراحی شده‌اند. به دنبال محصولاتی باشید که به عنوان «کیت ترمیم چراغ جلو» یا «ترمیم لنز چراغ جلو» علامت‌گذاری شده‌اند. استفاده از این محصولات راهی ساده برای تمیز کردن چراغ های مه آلود خودروی شماست.

افرادی که نیاز به تمیز کردن چراغ‌های جلوی مات دارند، بجای خجالت، چند گزینه دیگر نیز دارند که می‌توانند کار را انجام دهند. خمیر دندان و جوش شیرین می توانند پاک کننده های موثری برای تمیز کردن چراغ های جلو باشند.

هر دو محصول به اندازه کافی ساینده هستند تا ماتی را بدون خراشیدگی یا آسیب رساندن به چراغ های جلو از بین ببرند. ترکیبات پولیش مانند Rain-X نیز ممکن است به اندازه کافی برای رفع آسیب اشعه ماوراء بنفش موثر باشند. به طور کلی، داشتن یک کیت تمیز کردن در گاراژ یا خانه شما ارزش دارد!

 

چگونه چراغ های جلوی مات و کدر را تمیز کنیم
برای تمیز کردن چراغ‌های جلوی خودرو به وسایل زیادی نیاز ندارید. در اینجا چند چیز وجود دارد که احتمالاً می خواهید در دسترس داشته باشید:

کیت پاک کننده، جوش شیرین یا خمیر دندان

پارچه های کهنه یا حوله

دستکش لاتکس برای پوست های حساس

آب برای شستشو

یک برس نرم

پاک کننده ملایم

.

……………..

آموزش شفاف سازی چراغ:

…………….

.

بیایید نگاهی به مراحل مورد نیاز برای تمیز کردن چراغ های جلوی مات و کدر بیندازیم.

۱٫ سطح را از زباله ها تمیز کنید
قبل از شروع، باید مطمئن شوید که با یک سطح تمیز کار می کنید. چراغ های جلوی خود را با یک پاک کننده ملایم بپاشید و به آرامی هرگونه آلودگی، ذرات، حشرات مرده و مواد زائد جمع شده روی سطح را پاک کنید.

۲٫ خشک کردن حوله
پس از تمیز کردن، سطح را با یک حوله یا پارچه خشک پاک کنید تا بدون رطوبت باشد

۳٫ از ترمیم کننده چراغ جلو استفاده کنید
مقدار مناسبی پاک کننده – این محصول از کیت ترمیم چراغ جلو، خمیر دندان یا جوش شیرین شما است – به نسبت ضخیم روی لنزهای چراغ جلو پخش کنید.

اگر از جوش شیرین استفاده می کنید، ابتدا باید آن را با مقدار کمی آب مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید. بگذارید پاک‌کننده‌تان چند دقیقه روی لنز بماند تا کمی خشک شود.

۴٫ پاک کننده را با برس بردارید
با استفاده از حرکات دایره ای، سطح چراغ جلو را به آرامی با برس خود دور بزنید. به یاد داشته باشید، پاک کننده ای که استفاده می کنید ساینده است، بنابراین مراقب باشید که به سطح پلاستیکی نفوذ نکنید. هنگام دور زدن لنز، باید زردی یا مه آلود بودن آن را مشاهده کنید.

۵٫ پاک کننده اضافی را پاک کنید
با استفاده از پارچه یا حوله تمیز، باقیمانده پاک کننده را از لنز خود پاک کنید. هر ماده سرسختی را که روی تکه های خشک شده با آب تمیز بپاشید و سپس با حوله خود جلا دهید تا خشک شود.

آموزش رفع کدری و شفاف کردن چراغ

آموزش رفع کدری و شفاف کردن چراغ

آموزش رفع کدری و شفاف کردن چراغ

به همین سادگی. هنگامی که چراغ های جلوی مه آلود خود را تمیز کردید، باید فوراً متوجه افزایش دید و چراغ های جلو روشن تر و سفیدتر شوید!

 

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *